У рамках реалізації угоди про співпрацю із ПРаТ «Харківський плитковий завод» сьогодні, 14 травня 2018 року, відбулася зустріч ТОП-менеджменту заводу зі студентами Будівельного факультету спеціальності промислове та цивільне будівництво. Метою зустрічі була презентація основних напрямів роботи заводу і обговорення варіантів проходження практики студентами факультету, а також подальшої можливості працевлаштування в структурі корпорації Golden Tile.

DSC 0118

 

 

Спираючись на положення, закладені до проекту співпраці, на Будівельному факультеті відкрито секцію «Архітектурна кераміка» при кафедрі «Технології будівельного виробництва та будівельних матеріалів» для студентів спеціальності промислове та цивільне будівництво. В результаті чого покладено початок формуванню унікальної для Університету експериментальної дуальної системи освіти, що є найбільш перспективною у наш час та активно реалізується у країнах Європи. Ця система надає студенту можливість паралельно отримувати теоретичні знання в Університеті та практичні навички на виробництві – «Харківському плитковому заводі». Підготовка майбутніх фахівців проводиться відповідно до новітніх виробничих технологій, які вже зараз працюють на заводі. За результатами проходження теоретичного курсу підготовки за напрямком «технолог» та низки практик на базі заводу ряд студентів факультету змогли отримати на плитковому заводі перше робоче місце з конкурентною оплатою праці та повним соціальним пакетом.

Для студентів 3 курсу навчання оголошується набір на вказаний напрям паралельно із отриманням основної спеціальності «промислове та цивільне будівництво». Навчання за цим напрямом забезпечить студентам не лише отримання освітньої кваліфікації бакалавра чи магістра будівництва, але й допоможе підвищити свої шанси на ринку праці шляхом формування унікальних компетентностей, які необхідні при працевлаштуванні, наприклад, в корпорації «Golden tile». Кількість вакансій якої лише на ринку праці Харкова становить більше ніж 100.

Детальну інформацію можна отримати у Будівельному деканаті – ауд. 313 бмк

Довідка: «Харківський плитковий завод» - одне з найбільших підприємств України з виробництва керамічної плитки з багатою історією, що має довгий шлях становлення і розвитку. На сьогоднішній день «Харківський плитковий завод» завдяки комбінації п'яти переваг - власної сировинної бази, сучасного енергозберігаючого обладнання, найбільшої в Україні власної дистриб'юторської мережі, власної дизайн студії і високим стандартам якості - мінімізує витрати на виготовлення і реалізацію продукції, що в свою чергу, дає можливість максимально наблизитися до світових лідерів керамічної галузі і бути одним з провідних підприємств Східної Європи. У свою чергу, сучасне італійське обладнання забезпечує необхідний контроль якості на всіх етапах виробництва - від підготовки сировини до нанесення малюнка на керамічну плитку і її випал. На підприємстві впроваджена система контролю якості, підтверджена сертифікатом ISO 9001: 2009, а продукція, що випускається відповідає європейським стандартам і більш жорстким внутрішнім стандартам Керамічної Групи «Голден-Тайл».

viber imageСьогодні на Будівельному факультеті пройшла презентація секції «Архітектурна кераміка» кафедри «Технології будівельного виробництва та будівельних матеріалів» для студентів спеціальності промислове та цивільне будівництво. Метою презентації стало інформування студентів про можливість отримати додатково до спеціальності інженера-будівельника фах технолога – у рамках якого проходять навчання студенти ПЦБ-технологи, що є одним із напрямів співпраці Університету із ПрАТ «Харківський плитковий завод» у рамках підписаної Угоди про співпрацю.

Результатом реалізації Угоди стало формування унікальної для Університету експериментальної дуальної системи освіти, що є найбільш перспективною у наш час та активно реалізується у країнах Європи. Ця система надає студенту можливість паралельно отримувати теоретичні знання в Університеті та практичні навички на виробництві – «Харківському плитковому заводі».

Підготовка майбутніх фахівців проводиться відповідно до новітніх виробничих технологій, які вже зараз працюють на заводі. За результатами проходження практик ряд студентів факультету змогли отримати на плитковому заводі перше робоче місце з конкурентною оплатою праці та повним соціальним пакетом.

Презентація була проведена керівником секції «Архітектурної кераміки», д.т.н., професором Соповим Вікторомм Петровичем. У відео форматі лекція презентація буде доступна для майбутніх абітурієнтів Будівельного факультету  у рамках проекту «Школа абітурієнта» та розміщена на відкритих безкоштовних он-лайн платформах для можливості ознайомитися з нею усіх бажаючих.

viber image1

 23 лютого о 16:00 в аудиторії 207 бмк у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова для абітурієнтів та студентів відбудеться презентація проекту «Центр надання адміністративних послуг», висунутого на здобуття Державної премії України у галузі архітектури у 2018 році.

Запрошуємо на презентацію проекту. Попередній запис за телефоном 0956911468 (Viber).

 ХНУМГ імені О.М. Бекетова 1

 Презентацію проекту проведе один із його розробників Валерій Самуїлович Шмуклер - український вчений, фахівець в галузі будівництва, реконструкції будівель, теорії конструктивних систем, інформаційних технологій розрахунку та проектування конструкцій, методів їх оптимізації та раціоналізації, розвитку наукової теорії раціоналізації будівельних конструкцій, дійсний член Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України з галузі архітектури, Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений професор, завідувач кафедри будівельних конструкцій Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, член Міжнародної асоціації з оболонок та інших просторових конструкцій IASS, член міжнародного наукового товариства ACI - international (Американський інститут бетону, США).

Проект реконструкції Центру надання адміністративних послуг розроблений Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова на замовлення Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради за участю ХМР, ХОДА та міжнародних партнерів.

Сьогодні ЦНАП є найбільшим в Україні дозвільним центром, який надає близько 450 видів послуг адміністративного, соціального, пенсійного та ін. характеру за принципом «єдиного вікна». Площа будівлі після реконструкції складає 5730 м2, в ЦНАП працює 305 співробітників. Технічне оснащення будівлі дозволяє обслуговувати близько 2000 відвідувачів на добу, але як показали перші три тижні роботи Центру – ця цифра в декілька разів перевищує проектні показники. Скористатися послугами Центру можуть не тільки жителі Харкова та області, а й сусідніх регіонів.

До проектування згаданого об'єкту приступили в 2013 році. На момент початку робіт на місці нинішнього ЦНАП розташовувався «Будинок побуту» радянського зразка (1967 р.), зведений за типовим проектом 282-1-10. «Будинок побуту» представляв собою п'ятиповерхову окремо розташовану будівлю з підвальним і технічним поверхами і габаритами в осях 42х30м. Каркас будівлі виконаний із збірних залізобетонних конструкцій типової серії ІІ-04: збірні колони перерізом 300х300мм, збірні ригелі і багатопустотні плити перекриттів (шириною 1,2м і 1,5м). Крок колон каркасу – 6,0 м, висота поверхів 3,3 м. Фундаменти – монолітні залізобетонні глибокого закладення.

У ході первинного обстеження будівлі було встановлено, що в останнє десятиліття будівля не експлуатувалася, була відключена від центральних інженерних міських мереж (не функціонували системи опалення, водопроводу, каналізації та електрики). Відсутність консервації об'єкта призвела до численних деструкцій як огороджувальних конструкцій будівлі, так і несучих елементів каркасу, а також всіх інженерних систем.

Основне завдання реконструкції полягало в пристосуванні існуючої будівлі під Центр надання адміністративних послуг з відповідним складом основних і допоміжних приміщень, оснащених сучасними інформаційними засобами і енергоефективними інженерними системами. В ході реалізації проектних рішень було здійснено цілий ряд архітектурно-будівельних заходів з використанням інноваційних конструктивних рішень і технологій:

 • демонтаж навісних в'язевих стінових панелей, стрічкового скління та існуючих перегородок (крім стін сходових клітин і ліфтових шахт);
 • демонтаж трьох дисків перекриттів першого поверху для розширення існуючого простору вестибюльної групи з влаштуванням Залу прийому громадян;
 • посилення колон каркаса на висоту двох поверхів металевими і залізобетонними обоймами із застосуванням самоущільнюючогося бетону (СУБ);
 • влаштування монолітних плит нарощування з використанням спеціальної системи зсувних в’язей для збільшення міцності і жорсткості дисків перекриттів всіх поверхів;
 • установка перфорованих металевих балок в поздовжньому і поперечному напрямках, що виготовляються і застосуванням безвідходної технології;
 • створення нових ядер жорсткості з існуючих ліфтових шахт шляхом виконання торкрет-сорочки на всю висоту, з включенням їх в спільну роботу з каркасом;
 • прибудова нової вхідної групи у вигляді несиметричної заскленої піраміди, утвореної за допомогою просторової металевої структури складної форми, на власній пальовій основині.

Крім інноваційних технічних рішень, в будівлі застосовані нові ефективні інженерні рішення. Так, теплопостачання будівлі здійснюється за допомогою унікальної гібридної системи, де в якості основного джерела прийнятий мультифункціональний чиллер / тепловий насос, а резервного – дахова газова котельня. В архівних приміщеннях ЦНАП впроваджена система газового пожежогасіння, безпечна як для матеріалів, що в них зберігаються, так і для персоналу Центру. Слід зазначити, що проектом передбачено величезний комплекс заходів щодо

23 лютого о 16:00 в аудиторії 207 бмк у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова для абітурієнтів та студентів відбудеться презентація проекту «Центр надання адміністративних послуг», висунутого на здобуття Державної премії України у галузі архітектури у 2018 році.

 Презентацію проекту проведе один із його розробників Валерій Самуїлович Шмуклер - український вчений, фахівець в галузі будівництва, реконструкції будівель, теорії конструктивних систем, інформаційних технологій розрахунку та проектування конструкцій, методів їх оптимізації та раціоналізації, розвитку наукової теорії раціоналізації будівельних конструкцій, дійсний член Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України з галузі архітектури, Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений професор, завідувач кафедри будівельних конструкцій Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, член Міжнародної асоціації з оболонок та інших просторових конструкцій IASS, член міжнародного наукового товариства ACI - international (Американський інститут бетону, США).

Проект реконструкції Центру надання адміністративних послуг розроблений Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова на замовлення Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради за участю ХМР, ХОДА та міжнародних партнерів.

Сьогодні ЦНАП є найбільшим в Україні дозвільним центром, який надає близько 450 видів послуг адміністративного, соціального, пенсійного та ін. характеру за принципом «єдиного вікна». Площа будівлі після реконструкції складає 5730 м2, в ЦНАП працює 305 співробітників. Технічне оснащення будівлі дозволяє обслуговувати близько 2000 відвідувачів на добу, але як показали перші три тижні роботи Центру – ця цифра в декілька разів перевищує проектні показники. Скористатися послугами Центру можуть не тільки жителі Харкова та області, а й сусідніх регіонів.

До проектування згаданого об'єкту приступили в 2013 році. На момент початку робіт на місці нинішнього ЦНАП розташовувався «Будинок побуту» радянського зразка (1967 р.), зведений за типовим проектом 282-1-10. «Будинок побуту» представляв собою п'ятиповерхову окремо розташовану будівлю з підвальним і технічним поверхами і габаритами в осях 42х30м. Каркас будівлі виконаний із збірних залізобетонних конструкцій типової серії ІІ-04: збірні колони перерізом 300х300мм, збірні ригелі і багатопустотні плити перекриттів (шириною 1,2м і 1,5м). Крок колон каркасу – 6,0 м, висота поверхів 3,3 м. Фундаменти – монолітні залізобетонні глибокого закладення.

У ході первинного обстеження будівлі було встановлено, що в останнє десятиліття будівля не експлуатувалася, була відключена від центральних інженерних міських мереж (не функціонували системи опалення, водопроводу, каналізації та електрики). Відсутність консервації об'єкта призвела до численних деструкцій як огороджувальних конструкцій будівлі, так і несучих елементів каркасу, а також всіх інженерних систем.

Основне завдання реконструкції полягало в пристосуванні існуючої будівлі під Центр надання адміністративних послуг з відповідним складом основних і допоміжних приміщень, оснащених сучасними інформаційними засобами і енергоефективними інженерними системами. В ході реалізації проектних рішень було здійснено цілий ряд архітектурно-будівельних заходів з використанням інноваційних конструктивних рішень і технологій:

 • демонтаж навісних в'язевих стінових панелей, стрічкового скління та існуючих перегородок (крім стін сходових клітин і ліфтових шахт);
 • демонтаж трьох дисків перекриттів першого поверху для розширення існуючого простору вестибюльної групи з влаштуванням Залу прийому громадян;
 • посилення колон каркаса на висоту двох поверхів металевими і залізобетонними обоймами із застосуванням самоущільнюючогося бетону (СУБ);
 • влаштування монолітних плит нарощування з використанням спеціальної системи зсувних в’язей для збільшення міцності і жорсткості дисків перекриттів всіх поверхів;
 • установка перфорованих металевих балок в поздовжньому і поперечному напрямках, що виготовляються і застосуванням безвідходної технології;
 • створення нових ядер жорсткості з існуючих ліфтових шахт шляхом виконання торкрет-сорочки на всю висоту, з включенням їх в спільну роботу з каркасом;
 • прибудова нової вхідної групи у вигляді несиметричної заскленої піраміди, утвореної за допомогою просторової металевої структури складної форми, на власній пальовій основині.

Крім інноваційних технічних рішень, в будівлі застосовані нові ефективні інженерні рішення. Так, теплопостачання будівлі здійснюється за допомогою унікальної гібридної системи, де в якості основного джерела прийнятий мультифункціональний чиллер / тепловий насос, а резервного – дахова газова котельня. В архівних приміщеннях ЦНАП впроваджена система газового пожежогасіння, безпечна як для матеріалів, що в них зберігаються, так і для персоналу Центру. Слід зазначити, що проектом передбачено величезний комплекс заходів щодо забезпечення доступності будівлі для маломобільних груп населення, який реалізований в повному обсязі.

На особливу увагу також заслуговують і прийняті дизайнерські рішення, реалізовані при влаштуванні Залу прийому громадян і бек-офісів.

Одночасно з реконструкцією будівлі була проведена глобальна трансформація всього прилеглого мікрорайону. Так, в рамках реконструкції були проведені роботи з облагороджування фасадів найближчих будівель, відновлені асфальтові покриття, висаджені численні клумби, встановлено зупинкові павільйони. За проектом виконана автомобільна парковка перед головним фасадом будівлі на 250 машино-місць. У даний час площа перед будівлею ЦНАП – улюблене місце відпочинку місцевих жителів і гостей міста.

При реалізації проекту втілена головна ідея «транспарентності» будівлі: чистота роботи «прозорого офісу» передана за допомогою унікального параметричного фасаду, що утворений з численних скляних елементів трапецієвидної форми. Будівля нагадує багатогранний кристал, в фасаді якого можна в залежності від ракурсу побачити як відображення всього, що відбувається навколо, так і поспостерігати за життям, що протікає всередині Центру.

Будівля зведена генеральною підрядною організацією ТДВ «Житлобуд-2». Складна фасадна система реалізована фірмою ТОВ «Тетра-Груп».

Наразі будівлю Регіонального ЦНАП готують на здобуття Державної премії України в галузі архітектури у 2018 році.

Запрошуємо на презентацію проекту. Попередній запис за телефоном 0956911468 (Viber).

 

У рамках профорієнтаційного виїзду, організованого Центром до університетської освіти та кар’єри, відбулася презентація спеціальностей Будівельного факультету для абітурієнтів Зміївщини. Заступник декана факультету Угоднікова О.І. презентувала для учнів 10-11 класів спеціальності та переваги навчання на факультеті.

Абітурієнти можуть вступити на навчання:

за рівнем бакалавра на основі сертифікату центру незалежного оцінювання знань

- за рівнем бакалавра на 2 курс (3 курс контрактної форми навчання) на основі диплома молодшого спеціалістів

- за рівнем магістра (магістра-науковця) на основі диплома бакалавра

за наступними спеціальностями:

Спеціальність 192 Будівництво та цивільна інженерія

Спеціальність 193 Геодезія та землеустрій

 

Строительній буклет 2

 

Чекаємо на Вас в деканаті:

 61002,Україна,м.Харків,
вул.МаршалаБажанова,17
кабінет:313
(корпусБМК,3поверх)
Тел.:+38(057)707-32-83
Сайт:http://www.bf.kname.edu.ua
Viber:+380956911468

Шукай нас у соц мережах: #Бекетовбудівельний